2019 Formula 1 Azərbaycan Qran Pri yarışı
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2019 Formula 1 Azərbaycan Qran Pri yarışının təşkili və keçirilməsi ilə bağlı Azərbaycan Respublikasına gələcək əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər üçün viza prosedurlarının sadələşdirilməsi haqqında 1013 nömrəli, 05 mart 2019-cu il tarixli Sərəncamına əsasən əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər 2019-cu il martın 15-dən mayın 15-dək Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq hava limanlarında viza ala bilərlər. Viza verilməsi üçün aşağıdakı sənədlərdən biri əsas hesab edilir:
- Formula 1 yarışlarının beynəlxalq təşkilatçıları olan “Formula One Management Limited” şirkətinin və Beynəlxalq Avtomobil Federasiyasının müvafiq qaydalarına uyğun olaraq akkreditasiyadan keçməni təsdiq edən akkreditasiya kartı;
- Bakı Şəhər Halqası Əməliyyat Şirkətində akkreditasiyadan keçməni təsdiq edən akkreditasiya kartı;
- 2019 Formula 1 Azərbaycan Qran Pri yarışına bilet və ya biletin əldə olunmasını təsdiq edən sənəd.\
2019 Formula 1 Azərbaycan Qran Pri yarışı ilə əlaqədar Azərbaycana Respublikasına gələcək əcnəbilərin və vətəndaşlığı olmayan şəxslərin Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2016-cı il 1 iyun tarixli 923 nömrəli Fərmanının 4.2-ci bəndinə əsasən təsdiq edilmiş ölkələrin siyahısı üzrə (94 ölkə) “ASAN Viza” sistemi vasitəsilə elektron viza almaq imkanı olacaqdır. Elektron vizanın alınması Sistemin internet informasiya ehtiyatı (www.evisa.gov.az) üzərindən həyata keçirilir. Azərbaycan Respublikasına gələcək əcnəbilərin və vətəndaşlığı olmayan şəxslərin elektron viza almaq üçün müraciətlərinə 3 iş günü müddətində, sürətləndirilmiş qaydada alınması ilə bağlı müraciət edildikdə isə 3 saat ərzində baxılır.

Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2019
In accordance with the Order of the President of the Republic of Azerbaijan No. 1013 dated 05 March 2019 “On simplifying visa procedures for foreigners and stateless persons arriving in the Republic of Azerbaijan with the aim to organize and hold Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2019”, foreigners and stateless persons will be issued visas at the international airports of the Republic of Azerbaijan from 15 March to 15 May 2019. One of the following documents is required for issuing a visa:
- A document confirming accreditation in accordance with the relevant rules of Formula One Management Limited and the International Automobile Federation, international organizers of Formula 1 races;
- A document confirming accreditation with the Baku City Circuit Operations Company;
- A ticket or another document confirming the purchase of a ticket to Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2019.
Foreigners and stateless persons arriving in the Republic of Azerbaijan for Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2019 (94 countries on the list of approved countries) will be able to get an electronic visa through the “ASAN Visa” system (www.evisa.gov.az), an applicant can choose a standard procedure (visa issuance within 3 days) or an urgent procedure (visa issuance within 3 hours).