Cari ilin 10 avqust tarixində Azərbaycan Respublikasının Livan Respublikasındakı səfiri Ağasəlim Şükürov Livan Respublikasının baş naziri Saadəddin Həriri ilə görüşmüşdür.
Hökumət sarayında keçirilmiş görüş zamanı ikitərəfli münasibətlər, iqtisadi məsələlər, ölkələrimiz arasında ticarət dövriyyəsinin artırılması yolları,turizm sahəsində əlaqələrin genişləndirilməsi və müzakirə olunmuş və yüksək səviyyədə qarşılıqlı səfərlərin həyata keçirilməsinin vacibliyi vurğulanmışdır.
Səfir A.Şükürovbaş nazir S.Əl-Həririyə Dağlıq Qarabağ münaqişəsi, Ermənistanın hərbi təcavüzü nəticəsində Azərbaycanın 20% ərazisinin işğalaməruz qalması və 1 milyondan çox insanın qaçqın vəziyyətinə düşməsi barədə və tərəflər arasında ATƏT-in Minsk Qrupunun vasitəçiliyi ilə aparılan danışıqlar prosesi haqqındaətraflı məlumat vermişdir.

On the 10th of August 2017 the ambassador of the Republic of Azerbaijan Agasalim Shukurov met with the Prime Minister of the Republic of Lebanon Saad Hariri.
During the meeting that held at the government palace, were discussed bilateral relations between two countries and the importance of expanding trade relations between Lebanon and Azerbaijan.
A.Shukurov highlighted the necessity of high level reciprocal visits. Ambassador gave detailed information about Nagorno-Karabakh conflict and said that 20% of Azerbaijan’s territory occupied by Armenia`s military aggression and more than one million Azerbaijanis have become refuges. There is still a negotiation process between two sides with the mediation of the OSCE Minsk Group.